Egyedi fejlesztésű, egyszerűen mozgatható környezetbarát összecsukható konténerek gyártása
Projekt azonosító: GINOP-8-1.3/B17
Visszatérítendő kockázati tőke: 1,25 milliárd forint
Kedvezményezett: Continest Technologies Zrt.
Projekt megvalósításának helyszíne:
8000 Székesfehérvár, Bárándi utca 13.
A projekt célja
Az összecsukható Continest konténer állomány növelése mellett a termékfejlesztések a projekt fő célja. Hazai és holland mérnökök közreműködésével három jelentős innovációs projekt fejeződik be a következő 12 hónapban (2019-2020): a 20 lábas napelemes konténer, az összecsukható konténerekhez csatlakoztatható, környezetbarát vizesblokk, és a golyó- és repeszálló konténer. A termékfejlesztések célja mindenekelőtt az, hogy a rendezvényszakmából indult Continest a hadászati és a katasztrófavédelmi szegmensekben is sikereket érjen el. A növekedés további serkentése mellett cél a Continest technológiai fejlesztése és nemzetközi piaci terjeszkedésének segítése is.
1,25 milliárd forint befektetést kapott innovatív összecsukható konténerei további fejlesztésére a Continest Technologies Zrt.
A Takarék Kockázati Tőkealap 1,25 milliárd forint értékű forrást¹ biztosít az összecsukható konténerek gyártásával és forgalmazásával foglalkozó Continest Technologies Zrt. számára. A tranzakció során az Alap kisebbségi részesedést szerzett, a tőkeinjekcióval a növekedés további serkentése mellett cél a Continest technológiai fejlesztése és nemzetközi piaci terjeszkedésének segítése is.
A Continest egységek gyártása és fejlesztése 2017 óta zajlik Magyarországon. Az innováció lényege, hogy a könnyen összecsukható és nyitható konténerek segítségével egy normál, merev vázas irodakonténer helyén öt darab Continest helyezhető el. A gazdaságosan szállítható rendszer minden tekintetben versenyképes a tradicionális merevvázas megoldással, azonban az innovációnak köszönhetően 80%-kal csökken a mobil infrastruktúra kialakításával kapcsolatos logisztikai költség és a környezeti teher.
A Continest minden olyan vállalkozás és projekt számára ideális megoldás, ahol nagyméretű, átmeneti iroda- vagy szállásigény merül fel (fesztiválok, sportrendezvények, ipari-, energetikai- és infrastrukturális projektek, katasztrófavédelem, honvédségi kiegészítő feladatok). A Continest összecsukható konténerek a Sziget 2017-es rendezvényein debütáltak először. Egy évvel később a jelentősebb hazai fesztiválok mellett már Svájcban, Romániában, Olaszországban és Grúziában rendezett zenei fesztiválokon és sporteseményeken is használták a konténereket szállásként, öltözőként vagy irodaként. 2018-ban a társaság hosszú távú megállapodást kötött a Live Nation-el, 2019 januárjától pedig a CN10 Solar prototípus a litván különleges erők csapatpróbáin vesz részt.
Idén februárban a Svédországban megrendezett Alpesi Sí Világbajnokságon a verseny több mint 1200 m2-es szervizközpontját a szentendrei cég konténereiből építették fel. A sikeres projektnek köszönhetően a Continest – első hazai cégként – bekerült a Nemzetközi Sí Szövetség „kiemelt beszállítói” csoportjába.
Az elmúlt évben a társaság több fontos szakmai kiállításon vett részt: a Showman’s Show-n, a rendezvényszakma angliai csúcsrendezvényén, Litvániában az IESMA hadiipari innovációs kiállításon, az SNSR Expo-n Szaúd-Arábiában és Izraelben az ISDEF védelmi szakkiállításon. A vállalkozás idén áprilisban meghívást kapott New Yorkba, az ENSZ közbeszerzési szemináriumára, majd júniusban sikerrel mutatkozott be Washingtonban, a SelectUSA Befektetési csúcstalálkozón is. A washingtoni rendezvényen bemutatott „start-up pitch”-el a Continest meghívást nyert a 2020-as Post-CES Immersion Week-re a Szilícium-völgybe.
A friss tőkét a vállalkozás a jelenlegi konténer állomány növelése mellett a termékfejlesztések megvalósítására fordítja. Hazai és holland mérnökök közreműködésével három jelentős innovációs projekt fejeződik be a következő 12 hónapban: a 20 lábas napelemes konténer, az összecsukható konténerekhez csatlakoztatható, környezetbarát vizesblokk, és a golyó- és repeszálló konténer. A termékfejlesztések célja mindenekelőtt az, hogy a rendezvényszakmából indult Continest a hadászati és a katasztrófavédelmi szegmensekben is sikereket érjen el.
Kis-Márton Vidor, a Continest vezérigazgatója a tőkebefektetés és a cég tervei kapcsán elmondta: „Az elmúlt években egyre nagyobb teret kaptak a konténer alapú megoldások mind a civil mind a katonai területeken. Ezzel egyidőben vált hangsúlyosabbá az eszközök szállításával kapcsolatos pénzügyi és környezeti terhek növekedése, melyekre kiváló választ ad a termékünk. Biztosak vagyunk abban, hogy a növekvő piaci igényeket a termékfejlesztések segítségével még hatékonyabb ki tudjuk szolgálni. Az elmúlt egy évben megkezdtük a piaci szegmensek diverzifikálását, ezt folytatjuk 2019 – 2020-ban is. A közeljövő fő célja a hadiipari beszállítói státusz megszerzése.”
A Continest Zrt. tanácsadói a tranzakció során az Absolvo Consulting, a KPMG és a Bóné Ügyvédi Iroda voltak.
www.continest.com
¹A Takarék Kockázati Tőkealap I. egy 12,2 milliárd forintos saját tőkéjű, 12 éves futamidejű tőkealap, mely a GINOP 8. Prioritás Keretében Finanszírozott Intelligens Szakosodási Kockázati Tőkeprogram keretében jött létre a Takarékbank Zrt. magánbefektetésével. Az alap elsődleges iparági fókusza a fejlett jármű- és gépgyártás. A program közreműködő szervezete: Magyar Fejlesztési Bank Zrt.
Sajtómegjelenések
https://autopro.hu/beszallitok/Ipari-projekteknel-is-jol-johet-az-osszecsukhato-kontener/31050/
https://bbj.hu/business/continest-gets-huf-125-bln-venture-capital-funding_168422
http://hirvonal.hu/hir/2658710
https://www.hirolvaso.com/hadipari-beszallito-lehet-az-osszecsukhato-kontenert-gyarto-magyar-ceg/