20’ Integrált vizesblokkos összecsukható konténer fejlesztése
Projekt szerződésszáma: 2018-1.1.1-MKI-2018-00217
Projekt címe: 20’ Integrált vizesblokkos összecsukható konténer fejlesztése
Kedvezményezett: Continest Technologies Zártkörűen Működő Részvénytársaság
Projekt szerződött támogatási összege (Ft): 69 935 657 Ft
Projekt szerződött összköltsége (Ft): 100 919 657 Ft
A szakmai beszámolóval érintett mérföldkő kezdete és vége (dátum): 2018.12.03. – 2020.12.02.
A projekt célja
A 20’ Integrált vizesblokkos összecsukható konténer fejlesztésének egyik központi eleme a környezettudatosság és az innováció. A prémium konténer felhasználására terveink és az előzetesen felmért piaci igények szerint a szállodaiparban, a fesztiváliparban és a jelentős sportrendezvények piacán mutatkozik majd a legnagyobb igény.
A 20’ lakókonténerekbe formatervezett, modern designnal kialakított – zuhanyzóból, mosdóból, belső tárolóegységből és WC-ből álló – prémium minőségű, mobil válaszfallal kialakított fürdőszoba kerül kialakításra.
A ContiNest összecsukható irodakonténer továbbfejlesztésével létrehozott, beépített vizesblokkos prémium lakókonténer rendszerek könnyen szállíthatók, könnyen telepíthetők és jelentősen kevesebb helyet foglalnak, mint a hagyományos konténerek. Egy teherautón a normál konténerek háromszorosa szállítható. Az új típusú eszköz olyan innovatív technológiával készülő szendvics panelt tartalmaz, a jelenlegi csúcs kategóriás termékekhez képest kb. 25%-kal jobb a hőszigetelése, és nem mellékesen 100%-ban újrahasznosítható.
A fejlesztés fontos eleme a minőségi belső burkolati elemek, a hő- és hangszigetelés, valamint az ergonomikus, formatervezett korszerű design, valamint az újrahasznosított anyagok használatának megvalósítása. A környezettudatos módon készülő konténerpanelek, a belső tér anyaghasználata mellett az újrahasznosíthatóság a vizes blokkban is meg tud valósulni, oly módon, hogy a szürke víz újrahasznosítás kerül: kéz mosóból a WC tartályba gyűlik össze, így kétszer használjuk ugyanazt a vizet. A projekt nagy kihívása, hogy a fejlesztés több párhuzamos vonalon kell összehangoltan történjen (konténer váz, vizes blokk, belső építészet, hang és hőszigetelés), és mindez a végén a teljes rendszer működő képes kell legyen.