Kiemelt exportőri partnerségről írt alá megállapodást a Continest Technologies Zrt. a Külgazdasági és Külügyminisztériummal
A Continest Technologies Zrt. a Kiemelt Exportőr Partnerségi Program (KEPP) keretében megállapodást írt alá a Külgazdasági és Külügyminisztériummal a 8. éves Külgazdasági Értekezleten, a Budapest Kongresszusi Központban. A június végén kötött megállapodás célja, hogy a Minisztérium lehetőségeihez mérten fejlessze, támogassa és elősegítse vállalatunk exporttevékenységének, illetve a nemzetközi kapcsolati hálójának bővülését, valamint a jelenleg is intenzív külpiaci pozíciónk megerősítését.
A Külgazdasági és Külügyminisztérium a Budapest Kongresszusi Központban Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, illetve több mint 100 külkereskedelmi attasé jelenlétében tartotta a 8. éves Külgazdasági Értekezletét, amelyet idén Kis-Márton Vidor, vállalatunk alapító-vezérigazgatója nyitott meg köszöntő beszédével.
A Külgazdasági Értekezlet nyitónapján emellett vállalatunk vezérigazgatója megbeszéléseket folytatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel, valamint a Külügyminisztérium Exportfejlesztési Koordinációs Főosztályának és a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) képviselőivel, a jelenlegi geopolitikai környezet kihívásairól és lehetőségeiről.
Az eseményen Szijjártó Péter külügyminiszter a Külgazdasági Értekezlet plénuma előtt öt magyar vállalattal, így a B+N Referencia Ipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Zrt., a BioTech USA Kft., a Ganz Gépgyár Holding Zrt. és a Videoton Holding Zrt. mellett a Continesttel írta alá Kiemelt Exportőr Partnerségi Program (KEPP) megállapodást. A partneri együttműködés értelmében a Külügyminisztérium lehetőségeihez mérten támogatja társaságunk exporttevékenységének fejlesztését, a külpiaci pozícióink erősítését, illetve nemzetközi kapcsolati hálónk bővülését.
A megállapodás kapcsán Kis-Márton Vidor vezérigazgató elmondta, ezzel a lépéssel a Continest a jól teljesítő magyar vállalatok elit klubjához csatlakozott, és felkarolta azt a feladatot, hogy tovább növelje a magyar technológiai jelenlétet a világpiacokon.
A Külgazdasági Értekezlet második napján pedig Kis-Márton Vidor csaknem félórás előadás keretében mutatta be a Continest eddigi történetét, az innovatív konténertechnológiánk lényegét, a jövőre vonatkozó fejlesztései és bővülési terveinket, illetve azt, hogy vállalatunk hogyan tudja még inkább elmélyíteni külkereskedelmi attasékkal folytatott közös munkáját.