A Pannon Egyetem körforgásos gazdaság stratégiáját segíti a Continest
Veszprém, 2022. 12. 20. – Együttműködési megállapodást írt alá a Pannon Egyetem és a Continest Technologies Zrt.
A Pannon Egyetem felismerte azt a tényt, hogy az intézmény elméleti és gyakorlati tudásbázisának, valamint kutatás-fejlesztési projektjeinek gyakorlati hasznosítására, a hallgatók gyakorlati továbbképzési lehetőségeinek szélesítésére szüksége van a más cégekkel való együttműködésre.
Az egyetem most olyan, a hazai és nemzetközi piacon sikerrel és kimagasló eredményekkel működő innovatív gazdasági társasággal kezdi meg együttműködését, amellyel közös célok és projektek mentén képes arra, hogy az egyetem kimagasló kutatási eredményeit és tudásbázisát minél szélesebb körben és nemzetközi piaci szegmensben is kamatoztathassa, valamint hallgatói számára több szakterületet is felölelő, komplex gyakorlati terepet biztosítson.
A Continest Technologies Zrt. egy 2019-ben alakult ideiglenes infrastruktúra megoldásokat kínáló 100%-ban magyar tulajdonú vállalat, mely elsősorban unikális kialakítású, összecsukható konténerek fejlesztésével és gyártásával foglalkozik. A Continest-konténerek több szegmensben is felhasználhatók, így a társaság fejlesztésében legyártott fenntartható és környezetbarát konténerek a kialakításuknak köszönhetően 80 százalékkal csökkentik a szén-dioxid kibocsátást, illetve a logisztikai költségeket.
Abonyi János, a Pannon Egyetem rektorhelyettese elmondta, a vállalattal közös értékek, fenntarthatóság-fókuszú innováció iránti elkötelezettség, a két szervezet nemzetközi szinten is kiemelkedő kutatási és fejlesztési tevékenysége biztos alapot nyújthat a hosszú távú együttműködésre. „A Pannon Egyetem jelmondata – Innovation. Knowledge. Future. We are up for it! – jól tükrözi, hogy az intézmény hallgatói, oktatói és kutatói felkészültek a jövő egyre komplexebb műszaki kérdéseinek megválaszolására.
Bízunk benne, hogy a jövőben kooperációnk eredményeként hallgatóink, oktatóink, és kutatóink hatékonyan tudnak hozzájárulni fenntartható ideiglenes infrastruktúra megoldások fejlesztéséhez.” – tette hozzá.
Csillag Zsolt, a Pannon Egyetem kancellárja kiemelte: „Büszkék vagyunk arra, hogy a Pannon Egyetem a színvonalas oktatási tevékenységen kívül, nagy hangsúlyt fektet a piaci partnerekkel közösen végzett kutatás-fejlesztési feladatokra is. Ezt nagyon jól példázza, hogy jelenleg csaknem száz projekt keretében folyik a munka, melynek eredményeképpen számos kutatási eredmény jut el a „piacig”, és hasznosul a gazdaságban. Annak érdekében, hogy a K+F+I kompetenciáinkat tovább erősítsük, folyamatosan szükségünk van a saját területükön meghatározó, innovatív szemlélettel rendelkező ipari partnerekre, akikkel az egyetem szakmai hálózata tovább erősödik. Azt gondolom, hogy a Continest Technologies ennek a definíciónak maximálisan megfelel, és bízom benne, hogy a most aláírásra kerülő megállapodást mielőbb értékes tartalommal tudjuk megtölteni.”
Kis-Márton Vidor, a Continest Technologies Zrt. vezérigazgatója elmondta: „Székesfehérvári gyárunkat 2021-ben indítottuk el, ahol a gyártás, a termékfejlesztés és a gazdasági tevékenység mellett fontos stratégiai célunk, hogy a hazai és a nemzetközi üzleti szféra felelős szereplőjeként aktívak legyünk a társadalmi és a szakmai párbeszéd terén nemcsak az üzleti világ, hanem az oktatási intézmények partnereként is. Ezért különösen fontos és inspiráló számunkra a veszprémi Pannon Egyetemmel elinduló együttműködés. Elkötelezettek vagyunk abban, hogy innovatív cégként a jövő generáció számára lehetőséget biztosítsunk az elméleti és a gyakorlati ismereteket összekapcsolására, a személyi kapcsolatok és a szakmai kapcsolatok erősítésére.”
A Pannon Egyetem stratégiai célja, hogy az Egyetemen folyó kutatások közvetlenül is hasznosuljanak a gazdaságban, valamint, hogy az Egyetem a körforgásos gazdaság európai központjává váljon. Ezen cél megvalósítása érdekében a Pannon Egyetem folyamatosan bővíti partnerhálózatát. A Pannon Egyetem Tudás- és Technológiatranszfer Központja gondoskodik az együttműködések során létrehozott közös szellemi alkotások hasznosításáról.